XBASTAX DISTRIBUTION

gnwp.gif


Good Night White Pride

Punkové kořeny
Kampaň Good Night White Pride (GNWP) původně vznikla v prostředí hudebních subkultur jako jsou hardcore nebo punk. Postupem času se však vyprofilovala a dnes ji podporuje široké spektrum hudebních skupin, subkultur, labelu,promoterů. Je zcela otevřená všem, kteří chtějí její myšlenku podpořit a uvést ji v praxi.

Nebuďme lhostejní
GNWP je angažovaným postojem, jenž je spjat s odmítnutím lhostejnosti vůči tomu, co se děje v našem okolí, scéně či subkultuře. Už od svého vzniku je o rázném odmítání xenofobních postojů - nacionalismu, rasismu, diskriminaci kvůli barvě pleti či sociálnímu postavení, fašismu, nacismu, všem snahám svázat životy lidí pod dohledy všudypřítomných kamer či pravidel chování a myšlení.

Udělej to sám
GNWP funguje na principu D.I.Y., čili Do It Yourself (udělej to sám) a říká: každý může udělat něco proti ultrapravici. Ať je to šíření letáků či plakátů, ať jsou to texty v muzice, netolerování šílených názorů typu „holocaust nebyl, ale bude“ ve svém okolí, ať je to občas nezbytná fyzická konfrontace. Prostě a jednoduše: GWNP je o aktivním odporu k tomu, co nás chce svazovat, ale i o vytváření toho, co nás baví a dává smysl.

Netolerujme nácky
V posledních letech se projevila snaha některých neonacistů pronikat do různých subkultur, například hardcoreové či metalové. A právě kampaň GNWP se jim v těchto pokusech snaží zabránit. Proč tolerovat ty, kteří sami tolerance nejsou schopni? Proč se bát o práva těch, kteří nám je chtějí při první příležitosti vzít? I když i v rámci různých proudů a směrů existují na některé společenské problémy různé názory, jedno nás spojuje: rázné odmítání diskriminačních ideologií a názorů – antifašismus.

Vyber si způsob a zapoj se!
Kampaň Good Night White Pride (GNWP) není svázaná žádnými pravidly a omezeními. Vychází z myšlenky, že jí vytváří všichni, kteří jí podporují a je jedno jaký způsob si vyberou. GNWP již není jen kampaní různých hudebních subkultur, přidávají se k ní i skateboardisti, bikeři a další. Pokud ji chceš podpořit, použij logo kampaně ve svém fanzinu, na webu, v bookletu tvé kapely, na pozvánce na koncert, jako plachtu na pódiu, v klubu, na baru, jako samolepku na svém kole či prkně… Především však nebuď lhostejný/á k nenávistným projevům ve svém okolí.

www.gnwp.cz